Primary 6 English Mid-Year Review Papers
$6.00 Original price was: $6.00.$4.80Current price is: $4.80.
Mid-Year Review Papers series helps to evaluate the progress of a pupils studies in school.
It can identify areas where the pupil is performing well and areas that need improvement. It can also deepen understanding and help retain information better.
In short, Mid-Year Review Papers provide valuable feedback that can optimise performance and enhance learning.
Related Products
-
Learning Mathematics For Primary Levels 3A
$35.95Original price was: $35.95.$28.76Current price is: $28.76.LEARNING MATHEMATICSFor Primary Levels 3Ais a comprehensive workbook that provides students with essential fundamentals and ample practice on various mathematics question types based on the latest curriculum. Grade Level / Age Group:Primary Levels 1 to 6 (7 to 12 years) Learning Outcomes:Students should be able to Develop a basic understanding of the primary mathematics curriculum. Acquire fundamental maths knowledge and…
-
G2 () / Topical Lesson Practice For Secondary 2B [G2 Chinese]
$7.95Original price was: $7.95.$6.36Current price is: $6.36.G2() G2G2G2Topical Lesson Practice For Secondary 2B [G2 Chinese]complies mock test questions based on the prescribed textbooks. The practice exercises are closely aligned with the units in textbooks so students can test their understanding through the focussed exercises after each lesson. [G2]Target Group:Secondary Level 1 to 4 [G2 Chinese] G2 () : N Key Features: Includes nine exercises, three unit…
-
Koh-kae Peanut 65g
$11.00Original price was: $11.00.$5.00Current price is: $5.00.Crunchy, roasted peanuts with a savory and satisfying taste, perfect for snacking anytime. Koh Kae Peanuts are packed with rich flavor and high-quality ingredients, making them a favorite among kids and adults alike. Ideal for on-the-go snacking, sharing, or including in lunchboxes, the convenient packaging ensures freshness while delivering a tasty and protein-packed treat thats both delicious and enjoyable.
-
Learning English Grammer by the Week Workbook 2
$10.95Original price was: $10.95.$8.76Current price is: $8.76.Learning+ English Grammar by the Week Workbook 2is a valuable resource designed to help students build a strong foundation in grammar through a structured, weekly learning approach. Developed by experienced educators, this workbook is ideal for learners who benefit from consistent practice and step-by-step progression throughout the academic year. Learning Objectives:To build a solid foundation in English grammar through structured…




![G2 () / Topical Lesson Practice For Secondary 2B [G2 Chinese]](https://sothelliving.com/wp-content/uploads/2025/12/1766628688/g2-topical-lesson-practice-for-secondary-2b-g2-chinese-1766628690.webp)


Reviews
There are no reviews yet.