I Can Color: Fruits And Vegetables
$4.70 Original price was: $4.70.$3.76Current price is: $3.76.
Introduce your little artist to a dazzling world of colors.
From apples and avocados to pumpkins and potatoes, little ones can color their favorite fruits and vegetables in this coloring book.
Age-appropriate and easy-to-color line drawings cater to fun-based learning and provide hours of enjoyment.
The book is a part ofI Can Color serieswhich is a collection of four beautiful coloring books that introduces kids to a dazzling world of colors. These books have age-appropriate and easy-to-color line drawings that cater to fun-based learning. By using these coloring books, kids canenhance their concentration, boost their creativity, and develop their motor skills.
Related Products
-
Learning+ Science Open-Ended Questions By The Week Workbook 5
$19.95Original price was: $19.95.$15.96Current price is: $15.96.LEARNING+ SCIENCE Open-ended Questions by the WEEKWorkbook 5is designed specifically for primary 5 students taking up science in the Singapore education system. This comprehensive resource has been meticulously crafted to aid students in their understanding and mastery of key scientific concepts and skills while preparing them for assessments. Aligned with the three overarching themes of Diversity, Cycles and Interactions as…
-
O/N Level (G3/G2) Science Chemistry Fast Forward
$19.90Original price was: $19.90.$15.92Current price is: $15.92.O/N Level (G3/G2)Fast Forward Science Chemistry is developed based on the new 2023 O/N Level syllabuses by a team of veteran teachers to help Secondary 3/4 students understand and apply concepts and skills required in O/N Level examinations. Key Features: Detailed study notes and teachers advice: To enhance conceptual understanding Worked examples and practice in exam style questions: To build…
-
Koh-kae Peanut 65g
$11.00Original price was: $11.00.$5.00Current price is: $5.00.Crunchy, roasted peanuts with a savory and satisfying taste, perfect for snacking anytime. Koh Kae Peanuts are packed with rich flavor and high-quality ingredients, making them a favorite among kids and adults alike. Ideal for on-the-go snacking, sharing, or including in lunchboxes, the convenient packaging ensures freshness while delivering a tasty and protein-packed treat thats both delicious and enjoyable.
-
Learning English Grammer by the Week Workbook 2
$10.95Original price was: $10.95.$8.76Current price is: $8.76.Learning+ English Grammar by the Week Workbook 2is a valuable resource designed to help students build a strong foundation in grammar through a structured, weekly learning approach. Developed by experienced educators, this workbook is ideal for learners who benefit from consistent practice and step-by-step progression throughout the academic year. Learning Objectives:To build a solid foundation in English grammar through structured…







Reviews
There are no reviews yet.