Learn Everyday 4+ : Early Maths
$8.60 Original price was: $8.60.$6.88Current price is: $6.88.
Learn Everyday Early Maths is a great way to teach kids basic mathematical skills such as number recognition, counting, addition, subtraction, shapes, and more. A variety of activities given in this book are both fun and educational.
Ideal for age-group 4-5
72 engaging math activity pages
2 sticker sheets
Cute cover design
Colourful presentation
Answers included
This book is compiled to create a strong math foundation in beginners. Early learners will enjoy the colourful age-appropriate activities and have the opportunity to develop their creative and cognitive skills as they solve each one of them.
72 pages, paperback
Size : 20.3 x 25.4 x 4.7 cm
Related Products
-
English Vocabulary Lessons Workbook 2
$9.95Original price was: $9.95.$7.96Current price is: $7.96.ENGLISH VOCABULARY LESSONSWorkbook 2aims to equip students with a wide vocabulary that will greatly enhance their listening, speaking, reading and writing abilities. Grade Level / Age Group:Primary levels 1 to 6 (7 12 years). Learning Objectives: To equip students with a wide vocabulary. Thus, enhance students speaking, reading and writing abilities; To introduce vocabulary through a thematic approach for and…
-
O/N Level (G3/G2) Science Chemistry Fast Forward
$19.90Original price was: $19.90.$15.92Current price is: $15.92.O/N Level (G3/G2)Fast Forward Science Chemistry is developed based on the new 2023 O/N Level syllabuses by a team of veteran teachers to help Secondary 3/4 students understand and apply concepts and skills required in O/N Level examinations. Key Features: Detailed study notes and teachers advice: To enhance conceptual understanding Worked examples and practice in exam style questions: To build…
-
Koh-kae Peanut 65g
$11.00Original price was: $11.00.$5.00Current price is: $5.00.Crunchy, roasted peanuts with a savory and satisfying taste, perfect for snacking anytime. Koh Kae Peanuts are packed with rich flavor and high-quality ingredients, making them a favorite among kids and adults alike. Ideal for on-the-go snacking, sharing, or including in lunchboxes, the convenient packaging ensures freshness while delivering a tasty and protein-packed treat thats both delicious and enjoyable.
-
() (Chinese Language Vocabulary Enrichment Exercises For Secondary 1A [G3 Chinese])
$7.95Original price was: $7.95.$6.36Current price is: $6.36./: 13 (S1) :






![() (Chinese Language Vocabulary Enrichment Exercises For Secondary 1A [G3 Chinese])](https://sothelliving.com/wp-content/uploads/2025/12/1766628688/chinese-language-vocabulary-enrichment-exercises-for-secondary-1a-g3-chinese-1766628690.webp)
Reviews
There are no reviews yet.