All About Grammar Book 4
$9.70 Original price was: $9.70.$7.76Current price is: $7.76.
Learning ofGrammar
Thishigh-graded activity book comprising varied questions, assist in thedevelopment of a child who intends to acquire good grammar skills at a youngage.
It is generally known that by teaching children different grammaticalcomponents, their writing and language skills will develop at a quicker rate. Thebook dictates explanations regarding how and when certain words should be used.
Children actively exercise their brains by learning these common grammarcomponents thus strengthening their thinking and motivational skills.
The bookopens up a whole of valuable information for them. Parents and teachers alikewill find this book a perfect practical companion for the learning child.
Related Products
-
Little Keefy Candy floss 15g
$10.00Original price was: $10.00.$8.00Current price is: $8.00.Little Keefys Candy Floss is definitely a nostalgic favourite! It now comes hygienically packed in a tube. Savour our unbelievably silky soft candy floss by slowly having fun squeezing it out and let it melt in your mouth! Bursting with tasty flavours like Strawberry, Blueberry and Cola, you will surely fall in love with our Candy Floss!
-
Learning Mathematics For Primary Levels 3A
$35.95Original price was: $35.95.$28.76Current price is: $28.76.LEARNING MATHEMATICSFor Primary Levels 3Ais a comprehensive workbook that provides students with essential fundamentals and ample practice on various mathematics question types based on the latest curriculum. Grade Level / Age Group:Primary Levels 1 to 6 (7 to 12 years) Learning Outcomes:Students should be able to Develop a basic understanding of the primary mathematics curriculum. Acquire fundamental maths knowledge and…
-
Koh-kae Peanut 65g
$11.00Original price was: $11.00.$5.00Current price is: $5.00.Crunchy, roasted peanuts with a savory and satisfying taste, perfect for snacking anytime. Koh Kae Peanuts are packed with rich flavor and high-quality ingredients, making them a favorite among kids and adults alike. Ideal for on-the-go snacking, sharing, or including in lunchboxes, the convenient packaging ensures freshness while delivering a tasty and protein-packed treat thats both delicious and enjoyable.
-
(A Guide to Composition Writing for Secondary Schools)
$14.95Original price was: $14.95.$11.96Current price is: $11.96.







Reviews
There are no reviews yet.